Nowoczesne okna zaskakują pod wieloma względami: zarówno swoim wyglądem, ale też parametrami technicznymi. Okna oferowane na polskim rynku to przede wszystkim okna plastikowe, ale też okna drewniano-aluminiowe, okna energooszczędne. Tak duża różnorodność pozwala na dopasowanie produktu do własnych potrzeb. 

Czym jest ciepły montaż?

Wiele osób jest przekonana, że wystarczy zakupić wysokiej jakości okna, by zapewnić sobie odpowiedni poziom ochrony przed chłodem. Specjaliści i projektanci podkreślają jednak, że zakup wysokiej jakości okien to dopiero połowa sukcesu. Równie ważne, co wartościowy produkt, jest jego odpowiednia instalacja. Prawidłowy montaż okien gwarantuje zachowanie parametrów termicznych okien, chroni przed wilgocią. Źle zamontowane okna to olbrzymi problem, który należy wykryć i poprawić – w przeciwnym razie w pomieszczeniu po pewnym czasie pojawi się pleśń, a dodatkowo znacząco wzrosną rachunki za ogrzewanie. Kiedy problem ten dotyczy już zamontowanych okien, znacząco wzrastają koszty, gdyż stolarka okienna musi zostać poprawiona. 

Jedną z rekomendowanych metod montażu jest ciepły montaż ciepłych okien. W przypadku tej technologii nie jest stosowana klasyczna pianka poliuretanowa. Zamiast niej wykorzystywane są taśmy rozprężne, profile termoizolacyjne i nośne, wysokiej jakości kleje o świetnych parametrach wiążących oraz podkład gruntujący. Co ważne: ciepły montaż dotyczy nie tylko samych okien, ale również drzwi balkonowych czy tarasowych. 

Jak w praktyce wygląda ciepły montaż?

Ciepły montaż w praktyce powinien być przeprowadzany przez doświadczonych fachowców. To gwarancja odpowiedniego osadzenia okien oraz zachowania ich parametrów. Niezwykle ważne jest to, by okna i otwory w ścianie pasowały do siebie idealnie. 



Comments are closed.