Zapewne większość osób spotkała się z naklejkami na ścianach w mieszkaniach. Jeszcze kilka lat temu, naklejki takie były źle kojarzone. Obecne wykonanie takich ozdób na ścianę spowodowało, że coraz więcej osób decyduje się na zakupienie takiego rodzaju dekoracji do swoich mieszkań. W jakim celu wykorzystuje się naklejki ścienne?

Zastosowanie naklejek ściennych

Czy zwykła farba lub fototapeta nie wystarcza? Okazuje się, że wielu domowników dość często urozmaica swoje mieszkania, wykorzystując w tym celu naklejki ścienne. Obecnie można zakupić naprawdę najróżniejsze formy naklejek.

Niektóre naklejki na ścianę są tak ogromne, że wyglądają jak fototapeta na ścianę. Takie naklejki są bardzo często wykorzystywane w dziecięcych pokojach. Dlaczego?

Naklejki ścienne w pokoju malucha

Dzieci uwielbiają najróżniejsze dekoracje. Nic zatem dziwnego w tym, że takie naklejki na ścianę najczęściej można spotkać na ścianach w pokojach dzieci. Bardzo często rodzice inwestują w naklejki z motywami zaczerpniętymi z kreskówek czy bajek animowanych.

Postacie zwierzątek czy ulubionych bohaterów bajek są naprawdę ciekawym pomysłem na udekorowanie nudnej ściany. Co więcej, nawet jeśli dziecko wyrośnie już z etapu oglądania bajek, rodzice mogą bez problemu odkleić naklejkę, bez obaw o zniszczenie ściany.

Przyklejenie naklejek ściennych

Wiele osób obawia się przyklejać takie dekoracje na ścianę. Nic dziwnego, gdyż dawne naklejki znacznie wpływały na pogorszenie struktury ściany. Jednak obecna technika spowodowała, że producenci wykonują te dekoracje w taki sposób, aby możliwe było ich proste odklejenie od powierzchni ściany.

Naklejka ścienna wykonana jest z samoprzylepnej folii PCV. Wierzchnia warstwa naklejki jest odpowiednio zabezpieczona. Dzięki temu nie osadza się na niej kurz czy inne zabrudzenia. Wystarczy tylko przetrzeć taką naklejkę wilgotną ściereczką. Warto także dobrze przemyśleć miejsce przyklejenia ozdoby, aby można było obejść się bez odklejania jej co chwilę. Powierzchnia przed przyklejeniem naklejki powinna być dobrze oczyszczona i pozbawiona jakichkolwiek zabrudzeń. Czasami takie naklejki wykorzystuje się także do obklejania mebli czy urządzeń agd.

Naklejki na ścianę można zamówić na odpowiednich stronach internetowych. Spotkać je można także w wielu sklepach stacjonarnych. Nie jest to droga dekoracja, jednak cena zależy głównie od wielkości naklejki i sposobu jej wykonania. Im większa dekoracja, tym ozdoba będzie droższa. Warto dobrze przemyśleć miejsce i wzór naklejki, która ma ozdabiać dom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k134,pluszowe-naklejki-scienne.html.

Comments are closed.