Samochody ciężarowe są niezwykle rozchwytywaną grupą pojazdów, które na co dzień można znaleźć na wszystkich drogach krajowych i zagranicznych. Wszystko to związane jest z ciągłym rozwojem biznesu przewozowego, który do pracy potrzebuje sprawnych ciągników siodłowych i samochodów dostawczych. Stąd zainteresowanie takimi samochodami pochodzącymi z rynku wtórnego bądź pierwotnego jest bardzo duże. Dziś serwisowane, używane tiry w ofercie dealerów można znaleźć w korzystnych cenach – to właśnie cel wielu kierowników firm TSL.

Dlaczego warto zakupić serwisowany, używane tiry?

Samochody ciężarowe pochodzące z rynku wtórnego są bardzo oblegane ze względu na ich dobry stan i o wiele niższa cenę, którą trzeba za nie zapłacić w porównaniu z pojazdami nowymi. Przykładowo jednymi z najlepszych marek tirów są marki Volvo, Mercedes-Benz, DAF czy Iveco. Przebieg nie zawsze definiuje ich użyteczność – potrafią niekiedy przejechać ponad milion kilometrów i dalej sprawują się bardzo dobrze. Nie ma się co więc dziwić, że przedsiębiorcy szukają takich perełek za dobrą cenę.

Mimo wszystko kupując pojazdy z rynku wtórnego zawsze warto zwracać uwagę na ich serwisowanie. Najlepiej sprawdzić to poprzez książeczkę serwisową, która dołączana jest do sprzedawanego samochodu. Jej brak może oznaczać ryzyko jakiegoś przekrętu, albo próby sprzedaży uszkodzonego technicznie pojazdu. Nie jedna osoba wpadła na zakup takiego pojazdu skarbonki dlatego należy się tego bardzo wystrzegać. Na szczęście na rynku wtórnym istnieją uczciwi dealerzy, którzy oferują dobre samochody ciężarowe najlepszych marek z całą historią ich serwisowania. Takie zakupy uważane są za najbezpieczniejsze.

Podsumowanie 

Dzisiaj samochody ciężarowe działające bez zarzutu są skarbem, o który walczy wielu przedsiębiorców. Gdy nie jest się pewnym zakupu dotyczącego stanu pojazdu ciężarowego od dealera zawsze można sprawdzić go z pomocą mechanika bądź na specjalnej stacji kontroli pojazdów.

Comments are closed.