Azja jest dla wielu osób wymarzonym kierunkiem podróży. Nic dziwnego, bo to kontynent wyjątkowy, pełen różnorodności kulturowych. Indie, Tybet czy słynny na cały świat Wielki Mur Chiński. Marzy Ci się zwiedzanie? Sprawdź, jak się przygotować!

Zacznij od planu

Wyjazd do Azji należy dobrze zaplanować, w zależności od tego gdzie się wybierasz. Np. planując podróż do Tybetu musisz pamiętać o wizie oraz o tym, że region ten jest zamknięty dla turystów od połowy lutego do połowy kwietnia. Niezbędna będzie również wiza.

Azja jest specyficznym regionem, dlatego zanim zaczniesz planować podróż sprawdź, z jakim wyzwaniem musisz się zmierzyć. Jeśli nie wiesz od czego zacząć to dobrym rozwiązaniem może być konsultacja u lekarza medycyny podróży. Specjalista udzieli wszelkich informacji o tym, w jaki sposób pod względem medycznym przygotować się do wyjazdu. W niektórych regionach świata musisz wykonać odpowiednie szczepienia ochronne. Specjalista podpowie również co zabrać ze sobą. Ale musisz pamiętać, że to nie wszystko.

Ubezpieczenie podróży

Prawda jest taka, że same szczepienia i podręczna apteczka to zdecydowanie za mało. Musisz przed wyjazdem zadbać o ubezpieczenie turystyczne, które będzie Twoim zabezpieczeniem w sytuacji, gdy już na miejscu będziesz musiał skorzystać z pomocy lekarza. Kraje azjatyckie są specyficzne, dlatego nie warto ryzykować wyjazdu bez ubezpieczenia. Mało tego, dobrym rozwiązaniem jest wybór dodatkowych opcji, jak np. ubezpieczenie OC czy NNW. Obecnie dobrym rozwiązaniem jest też wybór opcji ubezpieczenia, które daje gwarancję i zabezpieczenie na wypadek zachorowania, kwarantanny i izolacji.

Comments are closed.