Sporty rowerowe to popularna dyscyplina. Uprawiają ją nie tylko zawodowi sportowcy, ale też amatorzy. W jeździe na rowerze bardzo ważne jest dopasowanie wszystkich elementów, aby uzyskać jak najlepszą optymalizację podczas aktywności. Buty SPD to świetny wybór. Ich zastosowanie sprawi, że jazda na rowerze stanie się bardzo efektywna.

Dlaczego warto wybrać buty SPD?

W każdej dyscyplinie sportowej opracowywane są technologie, które maja za zadanie polepszyć wyniki w danej aktywności. Sporty rowerowe również posiadają wyposażenie, które pozwalają na efektywniejszą jazdę.

Buty rowerowe SPD stały się rewolucyjnym wynalazkiem, który doceniają nie tylko profesjonaliści. Amatorzy jazdy na rowerze również mogą korzystać z zalet obuwia SPD.

Czym są buty sportowe SPD?

Obuwie SPD to specjalnie zaprojektowane buty, które wykorzystywane są podczas jazdy na rowerze.

Posiadają bloki (zatrzaski), które łączą się z pedałami zatrzaskowymi. Stabilne zamontowanie buta do pedała rowerowego okazało się bardzo trafnym pomysłem.Skąd wzięła się nazwa dla butów SPD? Jest to skrót od najpopularniejszego systemu zatrzaskowego Shimano Pedaling Dynamics.Buty SPD dzieli się na szosowe, MTB (potocznie nazywane górskimi) oraz turystyczne (czasem stosuje się nazwę: trekingowe).W butach szosowych chodzenie jest praktycznie niemożliwe, gdyż bloki montowane są w podeszwie w wielu punktach. Buty do MTB posiadają dwa podłużne bloki, chodzenie w nich jest niezbyt wygodne. W obuwiu turystycznym chodzenie jest bardziej możliwe niż w pozostałych przypadkach – buty te bardzo przypominają tradycyjne sportowe modele.

Jakie zalety mają buty SPD?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że buty rowerowe SPD nie muszą być wykorzystywane tylko przez zawodowych kolarzy. Wielu amatorów jazdy rowerowej również docenia ich właściwości.Obuwie SPD daje więcej mocy podczas obracania korb pedałów. Stabilne złączenie buta z pedałem pozwala na przykładanie siły podczas pełnego obrotu. Gdy jedna noga dociska pedał, druga ciągnie przeciwległy. To zwiększa efektywność, a co za tym idzie, szybka jazda jest łatwiejsza w osiągnięciu.

Buty rowerowe SPD odciążają stopy, przez co chronią przed kontuzjami i nieprzyjemnymi skutkami intensywnych treningów, zawodów i turystycznych podróży. Nawet długotrwała jazda staje się mniej męcząca przy zastosowaniu systemów SPD.Ważnym elementem obuwia SPD są zatrzaski, od których zależy prawidłowe zastosowanie systemu. Dobrej jakości obuwie nie tylko posłuży dłużej swojemu właścicielowi, ale także zapewni bezpieczeństwo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty rowerowe spd.

Comments are closed.