Różnego rodzaju stroje kąpielowe zagościły w naszej świadomości i modzie już wiele lat temu. Od tego czasu przeszły prawdziwą rewolucję – od strojów zasłaniających niemal wszystko, do dzisiejszych, czasami bardzo odważnych modeli. Jakie stroje kąpielowe najpopularniejsze są teraz? Jaki najlepiej wybrać?

Różne typy strojów kąpielowych

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że w handlu dostępne są różne typy strojów kąpielowych. Najbardziej popularne są stroje kąpielowe dwuczęściowe i jednoczęściowe. Czym one się pomiędzy sobą różnią? Nazwa właściwie wyjaśnia tu prawie wszystko. Na strój kąpielowy składają się kąpielowe majtki i osobny stanik. Strój jednoczęściowy z kolei składa się najczęściej z jednego kawałka materiału, który siłą rzeczy zasłania znacznie więcej.

Pomiędzy nimi są coraz bardziej popularne monokini, które są rodzajem stroju jednoczęściowego z dużymi wycięciami, dzięki czemu znacznie większe części ciała (głównie plecy i brzuch) pozostają nieosłonięte. Dla kobiet, które wolą zasłonić więcej, dobre jest tankini, czyli połączenie majtek kąpielowych z wykonaną z odpowiedniego materiału koszulką. Z kolei micro bikini to wybór dla naprawdę odważnych.

Zalety i wady strojów w różnych krojach

Wszystkie typy strojów kąpielowych mają swoje zalety i wady. Stroje kąpielowe dwuczęściowe odsłaniają sporo ciała i pozwalają się opalić. Umożliwiają też dowolne połączenie górnej i dolnej części. Dla wielu kobiet stroje takie jednak odsłaniają nieco zbyt wiele. Stroje jednoczęściowe są wygodne i praktyczne. Świetnie nadają się do pływania u uprawiania sportów. Opalić w nich można jednak praktycznie tylko nogi i ramiona.

Rozwiązaniem wybieranym przez kobiety, które nie lubią na plaży pokazywać zbyt wiele nagiego ciała, jest popularne tankini. Strój taki nadaje się świetnie do pływania, choć do opalania powinno się wybrać raczej coś innego. Z całą pewnością mikro bikini do opalania stworzone jest idealnie. Dla wielu kobiet jednak strój taki odsłania zdecydowanie za dużo i nie każda czuje się z tym komfortowo.

Na jaki strój kąpielowy warto postawić?

Warto postawić przede wszystkim na taki, który będzie jak najbardziej wygodny. Ważny jest materiał, z którego strój został wykonany. Producent jest o tyle ważny, że markowe stroje są zazwyczaj o wiele droższe.

Jeśli chodzi o krój, to poleca się wybrać taki, w którym czujemy się najbardziej komfortowo. Jeżeli dobrze czujemy się z odsłoniętym ciałem, to można wybrać bikini, a nawet mikro bikini. Jeżeli z kolei nie jest to dla nas, to można postawić na strój jednoczęściowy, albo tankini.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Strój kąpielowy dwuczęściowe.

Comments are closed.