Okna pvc to inwestycja na lata. Przed zakupem okien koniecznie trzeba się dobrze przygotować, by wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Jakie parametry powinny mieć okna pvc, byśmy byli z nich zadowoleni przez długi czas?

Zalety okien pvc

Okna pvc wykonane są z polichlorku winylu. Jest to materiał bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Ważne jest również, że jest odporny na działanie promieni UV. Dzięki temu specjaliści oceniają, że mogą one służyć nawet do 50 lat.

Właściciele nieruchomości za jedne z największych kosztów utrzymania budynku uznają koszty ogrzewania. Na zużycie ciepła bardzo duży wpływ ma szczelność okien.

Decydując się na zakup okien pvc koniecznie trzeba sprawdzić jaką szczelność ma szyba okienna (skrót Ug), rama (Uf) oraz całe okno (Uw). Okna oznaczone symbolem Uw 0,9 W/(m2K) zapewnią małe utraty ciepła.

Łatwa obsługa okna

Wybierając okna pvc należy pamiętać, że powinny one być łatwe w obsłudze. Warto pamiętać, że okno, które ma więcej otwieranych elementów, dużo łatwiej jest utrzymać w czystości. Dzięki temu przez wiele lat będzie ono wyglądało atrakcyjnie i będzie ozdobą budynku.

Okna, których więcej części jest osadzonych na stałe, mogą mieć cieńsze ramy. Dla wielu właścicieli jest to dużą zaletą. Takie okna sprawdzą się przede wszystkim w mieszkaniach, w których brakuje światła dziennego. Trzeba jednak pamiętać, że ich umycie będzie znacznie trudniejsze i bardziej pracochłonne.

Okna pvc nie są trudne do utrzymania w dobrym stanie. Należy pamiętać o regularnej konserwacji mechanizmów, czyszczeniu profili, smarowaniu okuć czy pielęgnacji uszczelek.

Gdzie sprawdzą się okna jednoramowe, a gdzie wielodzielne?

Okna pvc jednoramowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest piękny widok. Okna wychodzące na taras, jezioro czy las będą stanowiły ozdobę każdego wnętrza.

Warto również okna jednoramowe wykorzystać jako drzwi balkonowe, które prowadzą na rozległy taras. Otwierając okno można uzyskać pokój dzienny, które będzie stanowił jedność z tarasem.

Okna wielodzielne sprawdzają się w budynkach wielorodzinnych. Okna dwu lub trzyrzędowe z nadprożem będą pięknie prezentowały się w kamienicach, gdzie otwór okienny zazwyczaj jest dosyć duży. Dodatkowe ramy nie będą zabierały światła słonecznego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna pvc.

Comments are closed.