Szukając ciekawego sportu dla siebie coraz więcej osób decyduje się na jazdę konną. Do niedawna sport ten był uważany za drogi, wymagający dużych nakładów finansowych. Dzisiaj liczne szkółki jeździeckie zachęcają do wypróbowania swoich sił w tym sporcie, a ceny za naukę jazdy nie odstraszają. Dużym plusem hippiki jest również fakt, że jest to spor dla osób w każdym wieku – nauki jazdy konnej możemy zacząć uczyć już kilkulatków.

Jazda konna – sport, który rozwija!

Jazda konna zaliczana jest do sportów ogólnorozwojowych, dzięki którym korzysta zarówno nasze ciało, jak i umysł. Przede wszystkim jazda konna może być uprawiana na padoku czy w terenie – dzięki temu dotlenia się cały nasz organizm, a my sami czujemy się znacznie bardziej zrelaksowani i szczęśliwi. Jazda konna pozwala też na pracę nad naszym ciałem – w czasie jazd pracują praktycznie wszystkie mięśnie w naszym ciele, uelastyczniają się stawy, ćwiczona jest równowaga. W czasie jazd z pewnością poznamy inne osoby, które tak jak my zainteresowały się tym sportem i chcą się go uczyć – to świetna szansa na nowe znajomości!

Jak ubrać się do jazdy konnej?

Wybranie odpowiedniego stroju do jazdy konnej nie powinno być dziełem przypadku. Konieczne jest wybranie odpowiednich spodni, czyli bryczesów. Bryczesy damskie to spodnie, które zapewniają wysoki poziom komfortu i wygody, nie uwierają, pozwalają na swobodną wymianę powietrza i wentylowanie naszej skóry. Bryczesy dostępne są w wielu modelach – niektóre z nich posiadają paski silikonowe, których zadaniem jest zapewnienie lepszej przyczepności do siodła. 

Niezbędny jest również kask – kaski jeździeckie możemy wypożyczyć w stajni lub też zakupić własny w sklepie jeździeckim. Istotne jest to, aby kask był dobrze dopasowany, nie uwierał. W czasie jazdy kask ma być zawsze zapięty pod szyja. 

Comments are closed.