Po depilację laserową, jako najwygodniejszą formę usuwania owłosienia, sięga coraz więcej osób. Istnieje jednak przekonanie, że jest to zabieg wyłącznie dla posiadaczek wyraźnego, ciemnego i grubego owłosienia. Tymczasem nowoczesna depilacja laserowa to zabieg również dla blondynek. Seria zabiegów pozwala na osiągnięcie długotrwałej gładkości skóry. Co warto wiedzieć o skuteczności depilacji laserowej?   

Jak działa depilacja laserowa?

Tradycyjne metody depilacji mogą przysporzyć wielu problemów. Mają one zazwyczaj krótkotrwałe działanie, a na dodatek mogą spowodować podrażnienia, skaleczenia, a nawet przyczynić się do wrastania włosów. Alternatywą dla wielu osób jest zabieg laserowy, który został pozbawiony tych mankamentów.

Depilacja laserowa to zabieg, który polega na trwałym uszkodzeniu mieszka włosowego wraz z jego macierzą. Wiązka światła emitowana przez urządzenie wchodzi w reakcję z melaniną znajdującą się w łodydze włosa, czego efektem jest jego podgrzanie i destrukcja. Włos wraz z cebulką zostaje zniszczony, a następnie samoczynnie wypada (kilka dni po zabiegu). Raz usunięte w ten sposób owłosienie nie jest w stanie się zregenerować przez długi czas – nawet przez kilka lat.

Dla kogo laserowa depilacja?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, na który obecnie może się zdecydować większość osób. Dawniej przeszkodą był na przykład jasny kolor owłosienia albo ciemna karnacja. Dziś z powodzeniem wykonuje się epilację laserową również u blondynek raz oraz u osób o śniadym kolorze skóry. Potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt do depilacji laserowej, którym dysponują m.in. specjaliści w Klinice Miracki w Katowicach. Urządzenia te charakteryzują się wysokim powinowactwem do melaniny, dzięki czemu wychwytują jej najmniejsze stężenia i umożliwiają skuteczne usuwanie włosów blond, rudych, a nawet siwych.

Istnieje szereg przeciwwskazań do depilacji laserowej. Zabieg ten wymaga też stosowania się do specjalnych zaleceń. Nie każdy zakwalifikuje się do niego „z marszu”, ale wielu osobom wystarczy odpowiednie przygotowanie (np. rezygnacja z opalania czy zażywania leków światłouczulających), aby móc bezpiecznie przystąpić do depilacji laserowej.

Czy seria zabiegów epilacji to konieczność?

Dla uzyskania efektu długotrwałej gładkości konieczne jest wykonanie pełnej serii zabiegów. Liczba i częstotliwość sesji nie jest jednak taka sama u każdego. Kosmetolog musi najpierw ocenić rodzaj owłosienia i fototyp skóry, a także poznać historię zdrowia pacjenta, np. czy nie występują u niego choroby, które mogłyby powodować nadmierny wzrost owłosienia. Na tej podstawie specjalista ustala plan leczenia, którego celem jest osiągnięcie długofalowej redukcji owłosienia.

Skuteczność laserowego usuwania owłosienia

Chociaż depilacja laserowa powszechnie nazywana jest trwałą, nie jest to do końca prawda. Na skórze mogą pojawić się pojedyncze włoski – u jednych osób po kilku miesiącach, u innych po kilku latach. W takiej sytuacji specjaliści zalecają wykonywanie tzw. zabiegów przypominających. Odrastające włoski są zazwyczaj słabsze niż te przed depilacją laserową, a do ich usunięcia wystarczy pojedyncza sesja, aby znów cieszyć się permanentną gładkością przez długi czas.

Zaletą laserowej depilacji jest również to, że ma ona korzystne działanie na stan skóry. Dzięki usunięciu włoska w całości nie jest możliwe jego wrastanie, a tym samym zmniejsza się ryzyko stanów zapalnych mieszków włosowych. Skóra po zabiegu staje się gładka i wygląda estetycznie. Ewentualne podrażnienia spowodowane działaniem lasera szybko się goją i nie pozostawiają blizn.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

 

Comments are closed.