Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który pozwala na spłycenie drobnych zmarszczek i odmłodzenie skóry twarzy. Wiele osób zastanawia się, czy można wykonywać ją również profilaktycznie, zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Czy mezoterapia igłowa może opóźnić powstawanie zmarszczek? Wyjaśniamy.

Jak działa mezoterapia igłowa na cerę dojrzałą?

Mezoterapia igłowa wykonywana jest przede wszystkim u osób, u których występują widoczne oznaki starzenia się skóry – zmarszczki, bruzdy, zwiotczenia, utrata kolorytu. Zastosowanie odpowiednich preparatów, np. na bazie kwasu hialuronowego, pozwala przywrócić skórze jędrność, optymalne nawilżenie i napięcie. Korzystne działanie wykazuje też sama iniekcja, która pobudza proces produkcji kolagenu – białka odpowiadającego za prawidłową strukturę i napięcie skóry.

Po serii zabiegów można spodziewać się efektu delikatnego liftingu i spłycenia drobnych zmarszczek. W przypadku cery dojrzałej może okazać się, że oprócz mezoterapii igłowej, warto zastosować jeszcze inne zabiegi medycyny estetycznej, np. laseroterapię. Coraz więcej klinik stosuje obecnie terapie łączone, aby uzyskać u pacjentów znacznie lepsze i trwalsze efekty odmładzania.

Działanie profilaktyczne mezoterapii igłowej

Z mezoterapii igłowej mogą również korzystać młode osoby – zapewniają eksperci z Kliniki Estell Forest w Warszawie. Te same mechanizmy tej procedury, które korzystnie wpływają na cerę dojrzałą, wykazują również działanie przeciwstarzeniowe. Zwiększenie produkcji kolagenu w skórze przyczynia się do poprawy kondycji skóry, co wiąże się również z wolniejszym postępowaniem procesu starzenia. Mezoterapia redukuje też objawy niezwiązane ze starzeniem się skóry, np. cienie pod oczami, przebarwienia czy blizny potrądzikowe.

Dla młodej cery istotne jest również działanie nawilżające mezoterapii igłowej. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna oraz na dłużej zachowuje swoją młodość. Korzystne dla młodej cery jest też zastosowanie preparatu o działaniu antyoksydacyjnym. Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, eliminują wolne rodniki odpowiedzialne m.in. za szybsze starzenie się skóry.

Czy warto zdecydować się na mezoterapię igłową przed trzydziestką?

Mezoterapia igłowa przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. Ważne jednak, żeby zabieg był wykonywany przez profesjonalistę, który umiejętnie dobierze parametry terapii. Osoby młode wymagają innej częstotliwości leczenia niż osoby dojrzałe. W ich przypadku wystarczy często 1 zabieg na pół roku. Z kolei osoby zmagające się z głębszymi zmarszczkami i zwiotczeniami skóry mogą wymagać bardziej intensywnej terapii. Kluczowy jest też dobór preparatu – jego rodzaj i dawka powinny być zgodne z potrzebami skóry i wiekiem Pacjenta.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wybrać się na mezoterapię igłową przed 30., zapytaj o to specjalistę. Umów się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej i porozmawiaj z nim o wadach i zaletach zabiegu. Podczas rozmowy specjalista zapyta Cię o wszelkie istotne kwestie, aby wykluczyć u Ciebie przeciwwskazania do mezoterapii igłowej i zaproponować najlepszy plan leczenia.

Mezoterapię igłową wykonasz w najlepszych klinikach medycyny estetycznej – kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Comments are closed.