Żelowe paznokcie to jedna z najpopularniejszych metod przedłużania paznokci. Niewątpliwie wpływ ma na to jej mała inwazyjność i naturalny wygląd. Pomimo że paznokcie te nie utrzymują się zbyt długo, bo tylko do 4 tygodni, sposób ten nadal jest wybierany przez większość kobiet.

Jak robi się żelowe paznokcie?

Metoda żelowa zdobienia paznokci bazuje na specjalnej żelowej substancji, która po nałożeniu na płytkę paznokci ulega utwardzeniu. Służy do tego kosmetyczna lampa UV lub LED. Dzięki temu są one trwalsze i bardziej stabilne. Jak dokładnie odbywa się ten zabieg?

Kosmetyczka lub manikiurzystka zaczyna od oczyszczenia paznokci, a więc usunięcia skórek, opiłowania i zmatowienia naturalnej płytki po to, aby sztuczne elementy dłużej się potem trzymały. Następnie nakładany jest tzw. szkielet, który pozwoli zachować naturalną długość paznokcia.

Ostatni etap stanowi aplikacja masy żelowej z użyciem światła lampy, które utwardza żel. Co ciekawe, pożądane są jego 2-3 warstwy, aby płytki przybrały wygląd zbliżony do naturalnego.

Dla kogo metoda żelowa jest najlepsza?

Metoda żelowa zdobienia paznokci rekomendowana jest przede wszystkim paniom, które mają słabe, wolno rosnące paznokcie. Ich przedłużenie sprawia, że wyglądają na grubsze i zdrowsze. To również rozwiązanie dla tych kobiet, które mają w nawyku obgryzanie paznokci. Oczywiście nie oznacza to, że sposób ten nie jest dedykowany dla pań, które natura obdarzyła pięknymi, zdrowymi paznokciami.

Na metodę żelową zdobienia paznokci często decydują się kobiety, które mają w planach jakąś ważną uroczystość – wesele, imprezę urodzinową, czy studniówkę. Z racji tego, że masa żelowa utrzymuje się w granicach 2-4 tygodni, panie mogą pochwalić się pięknymi dłońmi w trakcie trwania dostojnego wydarzenia i jeszcze kilkanaście dni po nim.

Manicure żelowy – do kogo się udać?

Choć w drogeriach możemy zakupić zestaw do samodzielnego przedłużania paznokci, zaleca się pozostawienie tego zadania wykwalifikowanym osobom. Najlepiej więc udać się do salonu kosmetycznego, a manikiurzystka zrobi już swoje. Jaka jest cena za tę przyjemność?

Żelowe zdobienie paznokci może lekko szarpnąć portfelem. Cena za tę usługę to 130-150 zł. Obejmuje również malowanie tradycyjnym, bezbarwnym lakierem. Jeśli życzymy sobie więcej i zdecydujemy się na przykład na francuski manicure, musimy liczyć się z dopłatą około 30 zł. Salony oferują również żel bez przedłużenia i uzupełnianie samej masy. W takim wypadku koszt wynosi około 80 zł. Za dodatkowe zdobienia (brokat, ćwieki) zapłacimy do 20 zł.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci – https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Comments are closed.