Niebieska kuchnia jest pomieszczeniem, które trudno zaplanować. Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, jak takie urządzenie powinno zostać w odpowiedni sposób zaaranżowane. Przemyślenie całego projektu kuchni od podstaw pozwoli na stworzenie pomieszczenia wygodnego i funkcjonalnego. 

Niebieska kuchnia i jej plan

Zacznijmy od planu, który jest podstawą do wykonania dalszych działań. Niebieska kuchnia powinna zostać narysowana na kartce papieru lub w specjalnym programie graficznym. Narysowanie takiego planu oszczędzi nam ogrom czasu, a pomoże wszystko dokładnie zaplanować. W pierwszej kolejności na takim planie należy umieścić wszystkie gniazdka elektryczne oraz odpływy. To do nich będą podłączone najważniejsze urządzenia w kuchni, takie jak kuchenka z piekarnikiem, czy też lodówka. Pamiętajmy o tym, aby te urządzenia AGD razem ze zlewem umieścić na planie trójkąta roboczego. Dzięki temu poruszanie się po kuchni będzie jak najbardziej ergonomiczne, a my swobodnie będziemy mogli korzystać z całego pomieszczenia.

Niebieska kuchnia – otwarta czy zamknięta?

Niebieska kuchnia może być otwarta lub zamknięta. Które z tych rozwiązań jest najwygodniejsze? To już zależy od samego użytkownika. Podczas rysowania planu kuchni należy to w odpowiedni sposób przemyśleć. Dobrym pomysłem jest też kuchnia półotwarta lub też posiadająca ruchome drzwi rozsuwane na boki. Dzięki temu sami będziemy mogli stwierdzić, kiedy kuchnia ma być w całości otwarta, a kiedy lepiej ukryć ją przed oczami innych osób. 

Comments are closed.