Salon i taras to przestrzenie, gdzie chętnie spędzamy czas, relaksujemy się w gronie najbliższych, odpoczywamy. Wybór odpowiedniej stolarki okiennej do tych przestrzeni jest kluczowy dla zapewnienia komfortu, ale i bezpieczeństwa. Jakie okna i drzwi tarasowe wybrać, aby wpisywały się one idealne w istniejącą aranżację pomieszczenia?

Jakie okna i drzwi tarasowe wybrać?

Wybierając okna i drzwi tarasowe, warto zastanowić się, jakie są role tych elementów. Oczywiście drzwi tarasowe pozwalają na przedostanie się z wnętrza salonu na taras czy do ogrodu. Warto pamiętać jednak, że okna i drzwi tarasowe powinny też zapewniać bezpieczeństwo domownikom. Bez trudu uda się znaleźć elementy takie o konstrukcji antywłamaniowej – okna i drzwi tego typu posiadają wzmocnioną konstrukcję, jak również elementy znacząco utrudniające podważenie czy wyważenie. Okna i drzwi tarasowe powinny również wpuszczać do wnętrza jak największą ilość światła – dzięki temu nie będzie potrzeby doświetlania pomieszczenia w ciągu dnia. Jedną z najchętniej wybieranych opcji są okna i drzwi tarasowe wielkogabarytowe. Doskonale wpisują się one w stylistykę skandynawską, minimalistyczną czy loftową, pozwalają na to, aby maksimum światła wpadało do wnętrz. Atutem tego rozwiązania jest również „otwarcie” salonu na ogród czy taras i możliwość cieszenia się widokiem zieleni, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

Wielkogabarytowe okna i drzwi tarasowe – istotny jest montaż!

Aby okna i drzwi tarasowe wielkogabarytowe spełniały swoje role, konieczny jest ich prawidłowy montaż. Duży gabary okien wymaga olbrzymiej precyzji oraz przygotowania murów domu. Prawidłowy montaż wpłynie nie tylko na estetykę okien, ale też na odpowiednią izolację przed chłodem. O montażu okien przesuwnych wielkogabarytowych warto myśleć już na etapie projektowania domu.

Comments are closed.