W naszej kuchni powinniśmy czuć się swobodnie i wygodnie, aby codzienne gotowanie było przyjemnością i nie sprawiało trudności. O komfort użytkowania kuchni zadbają nie tylko odpowiednio dobrane meble, ale i elementy wyposażenia, takie jak garnki. Jaki komplet garnków wybrać, aby cieszyć się wysoką jakością?

Komplet garnków dostosowany do naszych potrzeb 

Szukając idealnych garnków kuchennych warto przede wszystkim przyjrzeć się ilości elementów w danej kolekcji. Nowoczesne zestawy mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów, w tym garnki, rondli, patelni, elementów umożliwiających gotowanie na parze. Taka różnorodność to wygoda, gdyż pozwala na dopasowanie konkretnego zestawu do naszych oczekiwań. Wśród najchętniej kupowanych dzisiaj kolekcji wymienia się nowoczesne garnki stalowe ze stali nierdzewnej. Stal jest odporna na wysokie temperatury, odkształcanie, wilgoć – taki komplet garnków podłuży nam przez wiele lat i długo będzie cieszył nasze oczy. 

Czym odznaczają się garnki stalowe? Jedną z najważniejszych innowacji jest tu dysk zamontowany w dnie garnka. Zadaniem dysku jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowanie potrawy. Garnki z dyskami możemy stosować na wszystkich rodzajach kuchenek! Dla większej wygody gotowania garnki uzupełniono również o elementy takie jak lejki, cedzaki czy wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. 

Patelnie do wygodnego smażenia

Na uwagę zasługują również nowoczesne patelnie, które umożliwią nam znacznie zdrowsze smażenie ulubionych potraw: warzyw, mięs, ryb. Patelnie ceramiczne posiadają kilka warstw, których zadaniem jest umożliwienie smażenia na minimalnej ilości tłuszczu. Powłoki zmniejszą też ryzyko przywierania pokarmów do dna. O wygodę zadbają profilowane rączki. 

Comments are closed.