Nie ulega wątpliwościom, że jeździectwo jest rozwijającym sportem przynoszącym uprawiającej go osobie mnóstwo korzyści. Wzmocnienie mięśni, usprawnienie pracy narządów wewnętrznych, kształtowanie sylwetki, zwiększenie pewności siebie i odprężenie to tylko część z nich. Jednak warto pamiętać, że istnieje też druga strona medalu – okiełznanie silnego zwierzęcia nie jest łatwym zadaniem, a przejażdżka po lesie może skończyć się groźną kontuzją. Aby zminimalizować skutki ewentualnego wypadku, przed wejściem na konia należy założyć kask.  Warto przed pierwszą lekcją odwiedzić sklep jeździecki? A może wystarczy wypożyczenie używanego modelu? Sprawdź nasze rady!

Kask z wypożyczalni

Kask odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa amatorom i zawodowcom uprawiającym jeździectwo. Warto mieć świadomość, że nakrycie głowy dobrze spełnia swoją rolę tylko wtedy, kiedy jego konstrukcja jest nienaruszona. Klienci wypożyczalni nie mają pewności, jaką historie ma dany kask. Nawet nieznaczne, niewidoczne na pierwszy rzut oka uszkodzenie znacząco zmniejsza właściwości kasku. Eksperci zaznaczają więc, że zamiast wypożyczalni lepiej odwiedzić sklep jeździecki. 

Sklep jeździecki: pewne rozwiązania 

Sklep jeździecki oferuje swoim klientom wysokiej jakości kaski dostępne w zróżnicowanych cenach. Większość modeli wykonanych jest z poliwęglanu – materiału łączącego w sobie trwałość  z niską wagą. Ważną częścią nakrycia głowy jest niewielki daszek chroniący nos. Kaski, podobnie jak ubrania, dostępne są w kilku rozmiarach, S-L. Ich idealne dopasowanie do budowy anatomicznej użytkownika ułatwiają pokrętła regulacyjne i kilkustopniowe zapięcie pod szyją.

Comments are closed.