Samo posiadanie samolotu to jedno, a uzyskanie dobrej licencji to drugie. Aby posiadać jeden z wymienionych atrybutów konieczne jest posiadanie odpowiedniej licencji. Aby ją ukończyć warto wejść na stronę https://osl.azl.pl/osl-kursy/ i dowiedz się o naszej ofercie kursów. 

Podstawowy kurs pilotażu 

Jest to dobre rozwiązanie, które będzie wstępem do poważniejszego latania. Kurs atpl jest dobry dla początkujących pilotów. Uczestnictwo w kursie od zera do atpl nie wymaga dużego doświadczenia. Jako pierwsza licencja atpl jest potrzebna do obsługi swojego pierwszego pojazdu powietrznego. Warunki są niewygórowane. Wystarczy spełnić dwa warunki. Jeden dotyczy wieku. Musisz mieć 16 lat, aby jako pilot samolotu pasażerskiego sterować pierwszymi pojazdami w powietrzu. Jakie są to modele? Aby zacząć od 0 to atpl pozwala Ci rozpocząć licencje na samoloty do 9 pasażerów. Są to małe pojazdy prywatne. Zwykle są one używane przez osoby na wysokich stanowiskach. Mogą być w posiadaniu prywatnych właścicieli. Czasem samoloty są wynajmowane fachowo nazywamy to czarterem. Aby zapałać się do pracy na obu pojazdach warto skontaktować się z firmami, które wynajmują tego typu pojazdy. W podstawowym kursie pilotażu będziesz mógł odbywać dzienne loty na maszynach  Cessna 150/152, Cessna 172, Tecnam p2008 JC, PZL 150 Koliber.

Rozszerzenia kursu pilotażu 

Rozpoczęcie wyzwania od 0 do atpl możesz poszerzyć o dodatkowe szkolenia. Dzięki nim możesz latać na różnego typu maszynach. Na https://osl.azl.pl/project/licencja-ppla-kurs-szkolenie/  możesz sprawdzić ofertę kursów maszyn wielosilnikowych. Są to samoloty, które mają kilka silników. Rozmieszczenie silników jest różna. Zwykle znajdują się one na śmigłach samolotu. Za ich pomocą zwiększa się napęd urządzenia. Jest to dobre rozwiązanie, które przyśpiesza start urządzenia. Samoloty z wieloma silnikami są nieco szybsze od standardowej wersji samolotów. Aby rozszerzyć kurs atpl a o obsługę pojazdów wielosilnikowych koniecznie musisz zaopatrzyć się w odpowiednie uprawnienia. Poza badaniami lekarskimi musisz mieć ukończone 17 lat. W auroklubach wymagana jest dokumentacja, które potwierdza 70 godzin przejazdu. W dokumencie musisz wykazać, że nalot był wykonywany na stanowisku pilota. Aby wykonać swój pierwszy kurs praktyczny musisz wykazać, że przeszedłeś drogę od 0 do atpl – licencji, o której mówiliśmy w poprzednim akapicie. 

 W  kursach na atpl a możesz się zdecydować na poszerzenie swoich umiejętności jazdy po zmroku. Jeśli chcesz obsługiwać pojazd 24 godziny na dobę warto wykonać VFR. Warunki przystąpienia do kursu są podobne jak w kursie atpl na samoloty turystyczne. Poza wiekiem, orzeczeniem lekarskim i licencją atpl musisz posiadać: 

  • minimum 5h szkolenia w warunkach IMC – loty z ograniczoną widocznością. 
  • minimum 5 h na typie samolotu, na którym prowadzone będzie szkolenie (mogą się odbywać w porze dziennej). 

Kiedy to spełnisz możesz zająć licencją na latania w porze nocnej. 

Comments are closed.