Web Development Companies przeżywają rozkwit. Klienci chcą mieć jak najlepiej zaprojektowane strony internetowe, ponieważ zdają sobie oni sprawę z tego, że jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o ich przetrwaniu. Waga marketingu internetowego wzrasta i każdy jest w stanie to dostrzec.

Strategia komunikacji

Web Development powinno zostać starannie przemyślane. Od czego zacząć? Od przemyślenia całościowej strategii. Tzn. od obmyślenia sposobu komunikacji z klientem. To właśnie ten moment, aby pomyśleć nad tym, jakie skojarzenia ma wywoływać witryna internetowa, która (nomen omen!) staje się wirtualną wizytówką każdego przedsiębiorstwa. Web design and development powinno pomóc wyrazić styl danego przedsiębiorstwa, jak również jego myśli przewodnie.

Użytkownicy witryny

Web design services powinny również opierać się na tym, z jakimi odbiorcami będzie się miało do czynienia. Po co? Aby potencjalni klienci, po ujrzeniu danej witryny pomyśleli “o, to jest właśnie to!”. Klient w ciągu pięciu sekund jest w stanie ocenić, czy trafił w dobre miejsce, czy też nie. Dlatego też trzeba postarać się, aby zrobić jak najlepsze wrażenie na potencjalnych użytkownikach. Trzeba jasno określić grupę docelową, aby móc sprostać ich oczekiwaniom.

Strona w dobrym celu

Web Development Company (np. 10Clouds) musi pomóc określić cel, dlaczego strona www zostaje stworzona. Tu nie chodzi tylko po to, aby ta strona istniała, bo tak wypada. Trzeba jasno określić, aby w stosunku do osób odwiedzających, być bardziej konkretnym. Jaki cel może pełnić dana strona? Oto kilka przykładów: 

  • kontakt z konsultantem,
  • założenie konta,
  • uzyskanie danych, 
  • zgoda na przesłanie oferty.

Mapa strony

Niektórzy mówią, że to nic innego jak spis treści, ale przy takich procesach lepiej używać sformułowania odnoszącego się do mapy. Web Development Services powinny pomóc określić właściwą strukturę. Od czego zacząć? Od informacji ogólnych, które pomogą przejść do szczegółów. Ze spokojem – można to wykonać samodzielnie na kartce. W ten właśnie sposób powstanie siatka, czyli owa mapa strony, która będzie jasno określać, jaką strukturę powinna posiadać dana witryna. 

Nawigacja na stronie

Dobra nawigacja ściśle powiązana jest z wcześniejszym akapitem. To nic innego, jak swobodne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi stronami/podstronami. Warto zaplanować to, jak po danej treści będzie się przeprowadzać odbiorców. Przy ustalaniu tego, należy wczuć się w rolę odbiorców, którzy po raz pierwszy będą mieli do czynienia z daną witryną. 

 

Comments are closed.