Szukając modnych i wygodnych mebli ogrodowych nie sposób przeoczyć zestaw ogrodowy rattan. Te nowoczesne meble ogrodowe zachwycą nas swoim wyglądem oraz funkcjonalnością: sprawdzą się one zarówno w ogrodach, na tarasach, jak i na balkonach czy werandach. Jak łączyć je z innymi meblami? Co warto wiedzieć o rattanie?

Zestaw ogrodowy rattan z bliska

Jak prezentuje się zestaw ogrodowy rattan z bliska? Przepięknie! Naturalne pnącze rattanowe pozyskiwane jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju, a meble wyplatane są z dużą dbałością o detale. Meble tarasowe tego typu łączą klasykę i nowoczesność: stelaże mebli tworzone są z wysokiej jakości aluminium malowanego proszkowo – takie tworzywo jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci i korozją. Na uwagę zasługuje niska waga stelaża: zastosowanie aluminium sprawia, że zestaw wypoczynkowy na taras jest lekki, a podnoszenie czy przenoszenie jego elementów nie sprawia problemów. Rattanowe krzesła czy fotele możemy zestawić z drewnianymi stołami – taki komplet będzie się cudownie prezentować wśród zieleni. Fotele rattanowe warto uzupełnić o pledy i poduszki, aby podnieść komfort wypoczynku. 

Jak chronić zestaw ogrodowy rattan jesienią i zimą?

Zestaw ogrodowy wykonany z rattanu warto odpowiednio zabezpieczyć na czas jesieni i zimy – dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknem i funkcjonalnością mebli znacznie dłużej. Meble rattanowe powinny być przechowywane pod dachem, najlepiej w przestrzeni przewiewnej. Dla lepszej ochrony warto zastosować pokrowce ogrodowe – nowoczesne pokrowce ochronią meble przed osiadaniem brudu czy kurzu, dodatkowo zmniejsza ryzyko kondensowania się wilgoci na powierzchni mebli. Pokrowce ogrodowe dostępne są w różnorodnych rozmiarach – najczęściej są one dedykowane dla konkretnych foteli, krzeseł, sof czy stołów. 

Comments are closed.