Szukasz idealnego sposobu na odpoczynek i spędzenie czasu z rodziną w ogrodzie? Posiadanie altany ogrodowej będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Wiele osób nie wyobraża sobie relaksu bez tej drewnianej konstrukcji. Sprawdź, co należy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru altany oraz gdzie można znaleźć wysokiej jakości produkty.

Altana ogrodowa – czy warto?

Altana ogrodowa to element architektury ogrodowej, który umieszczony w ogrodzie lub na działce pozwala na swobodny wypoczynek na świeżym powietrzu. Jest to najczęściej drewniana konstrukcja, która tworzy idealną przestrzeń do zagospodarowania w zależności od potrzeb domowników. Idealnie sprawdza się dla osób, które chcą posiadać miejsce na letnie drzemki, jak i tych, którzy marzą o przestrzeni do przyjmowania gości na świeżym powietrzu. Odpowiednie wyposażenie w altance ogrodowej umożliwia również pracę zdalną. Dzięki tej konstrukcji można zyskać bardzo uniwersalne miejsce, które w trakcie nieużytkowania może również posłużyć do przechowywania narzędzi ogrodowych lub innych przedmiotów. Warto podkreślić, że poza ogromną funkcjonalnością takiej altanki, zyskuje się również bardzo atrakcyjny element ozdobny w ogrodzie. Wystarczy dostosować jej wygląd do stylu, w jakim zaaranżowana jest cała przestrzeń. Posiadając wystarczającą ilość miejsca w ogrodzie, warto więc rozważyć postawienie w niej altany ogrodowej. 

Jak wybrać altanę ogrodową?

Decydując się na posiadanie altany ogrodowej, w trakcie wyboru należy uwzględnić kilka ważnych kwestii, mających wpływ na to, czy użytkowanie konstrukcji będzie wygodne i zgodne z prawem. Dobrze jest rozpatrzyć również kwestie designu altany, tak aby niepotrzebnie nie zagracić dostępnej przestrzeni, a jedynie ją urozmaicić. 

Rozmiar altanki ogrodowej

Bardzo ważnym czynnikiem w trakcie wyboru altanki ogrodowej jest decyzja o tym, jaki powinna ona posiadać rozmiar. W przypadku dużych działek nie ma problemu i można zdecydować się na wszystkie możliwe gabaryty. Możliwe jest również wybranie specjalnych konstrukcji, które posiadają dodatkowo wbudowane pomieszczenia. W zamkniętej przestrzeni można wtedy przechowywać wszelkie narzędzia ogrodowe, elementy wyposażenia, a także inne niezbędne do użytku przedmioty. W przypadku decyzji o posiadaniu konstrukcji większej niż 35 m2 należy uzyskać pozwolenie na jej budowę. 

 

Właściciele mniejszych terenów ogrodowych powinni dokładnie zastanowić się nad tym, w którym miejscu altana sprawdzi się najlepiej. Dobrze, jeśli nie będzie to centralna część ogrodu, dzięki czemu ogród nie będzie wydawał się mniejszy niż jest w rzeczywistości. Chcąc zapewnić sobie dokładne i jakościowe umieszczenie konstrukcji w przestrzeni warto rozpatrzyć profesjonalny montaż. Firma Kempar oferuje nie tylko produkcję wysokiej jakości altan, ale umożliwia również postawienie ich w ogrodach. 

Jaki rodzaj altany ogrodowej?

Na rynku wyróżnia się dwa podstawowe modele altan ogrodowych. Pierwszą z nich jest forma otwarta, która umożliwia korzystanie z niej w upalne dni. Nie posiada ona zamkniętych ścianek bocznych i najczęściej składa się wyłącznie z zadaszenia, opartego na słupach. Taka konstrukcja ułatwia przemieszczanie się po ogrodzie, ponieważ dostęp do jej środka jest możliwy z każdej strony. Dostępne są również altany zamknięte, z których korzystanie jest możliwe nawet w trakcie deszczu czy chłodniejszych wieczorów.  

Design altanki 

Niemniej ważną kwestią niż rozmiar i rodzaj altanki ogrodowej, jest jej odpowiedni design. Najczęściej wybierane są konstrukcje drewniane, które nie tylko prezentują się bardzo estetycznie w przestrzeni ogrodowej, ale również charakteryzują się trwałością i wytrzymałością. Przebywanie w altance powinno być przyjemnością, dlatego tak ważne jest dopasowanie jej kwestii wizualnych do indywidualnych preferencji i potrzeb domowników. Dzięki temu konstrukcja świetnie dopełni całą aranżację ogrodową, tworząc z całą przestrzenią piękną, estetyczną całość. 

 

Comments are closed.

iq.org https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ ya.pl