Do pierwszych treningów jazdy konnej warto odpowiednio się przygotować – poza znalezieniem odpowiedniego instruktora zadbajmy również o profesjonalny strój. W czasie nauki na padoku warto mieć spodnie na konia oraz toczek – elementy te pozwolą poczuć się znacznie pewniej, a dodatkowo sprawią, że jazda konna będzie znacznie bezpieczniejsza.

Wygodne i trwałe spodnie na konia

Jazda konna to sport mający kolosalny wpływ na cały organizm. Regularne treningi przyczynią się do poprawienia kondycji, jak również do wzmacniania mięśni kręgosłupa, rzeźbienia sylwetki oraz poprawy równowagi. Aby jednak jazda konna była przyjemnością, konieczne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Spodnie na konia to rekomendowany element odzieży jeździeckiej, w który warto zainwestować. Nowoczesne spodnie jeździeckie odznaczają się dopasowanym krojem, wykorzystaniem trwałych materiałów oraz wysoką odpornością na uszkodzenia. W praktyce spodnie takie mają nie krępować ruchów, ale też być zabezpieczeniem dla skóry w czasie potencjalnych upadków z siodła.

Jak tworzone są spodnie na konia?

Bryczesy, czyli spodnie na konia, tworzone są z tkanin łączących różne włókna. Podstawą jest bawełna, która wzmacnia tkaninę, sprawia, że staje się ona odporniejsza na ścieranie, ale też pozwala na swobodną wymianę powietrza. Włókna syntetyczne pozwalają na nadanie tkaninie elastyczności, co jest szczególnie ważne w czasie treningów – spodnie na konia nie krępują ruchów, zapewniają komfort. Dodatkowo włókna syntetyczne są miłe w dotyku, co niewątpliwie wpływa na wygodę ich noszenia. Przyczyniają się one również do szybszego wysychania tkaniny. Spodnie jeździeckie uzupełnia się o leje – mogą być one wykonane ze skóry naturalnej, syntetycznej czy z silikonu. Leje pozwalają na zwiększenie przyczepności do siodła.

 

 

 

Comments are closed.

live.pl icflvacation.com http://www.wczestochowie.pl/artykul/43995