W Polsce nie brakuje motocykli. Szybkie maszyny cieszą się ogromną popularnością. Wraz z nadejściem wiosny, aż do późnej jesieni, na ulicy można spotkać można wiele osób na tego typu maszynach. Nie można zapomnieć o tym, że są to pojazdy mechaniczne, jakie muszą mieć ubezpieczenie OC/AC.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC/AC

Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, tak również w przypadku motocykli, koniecznie jest OC. Dlaczego? Ponieważ motor traktowany jest jak każdy inny pojazd mechaniczny. To co, że nie używa się go w każdym miesiącu, I tak potrzebna jest polisa ochronna – w szczególności jeżeli mowa jest o Odpowiedzialności Cywilnej, która określona jest przepisami prawnymi. Autocasco jest polisą nieobowiązkową, ale warto ją rozważyć. W końcu motocykle również biorą udział w wypadkach i kolizjach drogowych, więc tym bardziej należy o nie dbać. 

Gdzie można znaleźć dobrą polisę?

Osoby, jakie chcą znaleźć dobre ubezpieczenie OC/AC, powinny wziąć pod uwagę porównywarkę internetową. To pierwsza podpowiedź, dzięki której będzie można dowiedzieć się, jakie propozycje należy wziąć pod uwagę. Warto również zajrzeć do kalkulatora ubezpieczeń samochodowych, aby wiedzieć (biorąc pod uwagę indywidualne predyspozycje, jakie wpisuje się w formularzu), ile taka ochrona ubezpieczeniowa kosztuje. Osoby, które nadal nie będą zdecydowane, mogą udać się do agenta ubezpieczeniowego, któremu uda się na pewno wybrać najkorzystniejszą ofertę. Dzięki temu motor zostanie ubezpieczony na cały rok. 

 

Comments are closed.

zobacz wiecje zobacz zobacz