Osłabienie, brak chęci do działania czy też zjawiska takie jak wypadające włosy mogą być wynikiem złej diety. Obecnie wielu z nas nie ma czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków, jemy silnie przetworzone produkty. Chcąc poprawić swój stan zdrowia i samopoczucia, warto rozpocząć zmiany właśnie od diety. Co warto wiedzieć o prawidłowym żywieniu?

Co jeść, a czego nie?

Aby nasz organizm mógł funkcjonować prawidłowo i abyśmy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem, konieczne jest dostarczanie do niego wartościowych składników odżywczych i mikroelementów. Nasza codzienna dieta ma kolosalny wpływ na nasze samopoczucie, wygląd oraz zdrowie – warto więc dokładnie przyjrzeć się temu, co codziennie znajduje się na naszych talerzach. Podstawą codziennej diety powinny być nieprzetworzone warzywa i owoce – posiadają one wiele mikroelementów, witamin, soli mineralnych. Są to składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, układu krążenia. W diecie nie powinno brakować nabiału (przede wszystkim jogurtów, kefirów, maślanek). Nie zapominajmy również o białku – w zależności od naszych upodobań kilka razy w tygodniu sięgajmy po chude mięso lub też rośliny strączkowe. Białko pozwoli na budowanie mięśni.

Proste i szybkie dania!

Nie musimy spędzać długich godzin w kuchni, aby przygotować smaczne i wartościowe dania. Udowadnia to przepis na klopsiki w pomidorach z makaronem. Przepis ten ciekawie łączy smaki, pozwala na dostarczenie do organizmu zarówno białka, jak i węglowodanów, zachwyca aromatem świeżych pomidorów. Zasadniczo warto mieć w kuchennych szafkach kilka rodzajów makaronów – przy odrobinie wprawy i lepszym poznaniu dostępnych składników uda nam się tworzyć pożywne i szybkie dania, które ugotujemy w mniej niż 30 minut.

 

Comments are closed.