Aranżacja salonu z kuchnią – coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie w swoich domowych pieleszach. Fakt, jest to modne i praktyczne, ale zanim ktokolwiek się na to zdecyduje, powinien przemyśleć, czy jest to faktycznie dobre rozwiązanie dla niego.

Większa przestrzeń w domu

Aranżacja salonu z kuchnią sprawia, że do dyspozycji jest znacznie większe pomieszczenie, niż to ma czasem miejsce w małych mieszkaniach. Tak, jeżeli ktoś ma naprawdę małe mieszkanie (np. kawalerkę), to takie połączenie na pewno zyska, optycznie powiększając także strefę dzienną, sąsiadującą z kuchnią. Wśród innych zalet wymienić można fakt, że osoba przebywająca w kuchni nie traci kontaktu z tymi ludźmi, którzy znajdują się w salonie. Jest to nawet wskazane, jeśli ma się do czynienia z gośćmi. Na bieżąco można zadbać o utrzymanie prawidłowego poziomu konwersacji, przygotowując kawę/herbatę, czy też coś innego w kuchni.

Zła aranżacja salonu z kuchnią

Nie ma co ukrywać, że tego typu rozwiązania mają swoje wady, dlatego już na początku było wspomniane, iż wszystko należy bardzo dokładnie przeanalizować. Wśród takich wad należałoby wymienić trudność z dopasowaniem mebli. Nie zawsze idzie dostać tak dobry komplet szafek kuchennych, który pomoże dobrze zaaranżować całą przestrzeń. Warto również pamiętać o tym, że wszystkie zapachy z kuchni, będą przedostawać się na dalszą część domu, co nie zawsze znajdzie aprobatę w oczach innych domowników. Dlatego tego typu aranżację naprawdę warto dokładnie przeanalizować. 

Comments are closed.