Zaprojektowanie funkcjonalnego tarasu nie jest dzisiaj wyzwaniem – jak urządzić taras, który będzie jednocześnie zachwycał wyglądem? Możliwości mamy wiele – wśród licznych propozycji architektów i dekoratorów warto zwrócić uwagę na propozycje związane z tarasami skandynawskimi. Są eleganckie, nowoczesne i ciekawie zaprojektowane. 

Jak urządzić taras wygodny i funkcjonalny?

Współcześnie tarasy to już nie tylko miejsca, gdzie możemy zaczerpnąć powietrza – dzisiaj funkcjonalny taras to przede wszystkim przestrzeń wypoczynkowa, ale również miejsce, gdzie możemy spotkać się w gronie znajomych, rodziny, podać podwieczorek czy zorganizować grilla. Możliwości jest wiele – jak urządzić taras, który pozwoli nam na korzystanie z lata do woli? Jedną z ciekawszych propozycji są tarasy skandynawskie. Jak je urządzić?

Taras skandynawski cechuje minimalizm, piękno, prostota i funkcjonalność. Chcąc wykorzystać ten trend warto wybrać nowoczesne meble technorattanowe, które doskonale sprawdzą się w takich aranżacjach. Meble technorattanowe oferowane są w rozbudowanych kolekcjach, w których znajdziemy wygodne fotele, sofy narożne, leżanki ogrodowe, krzesła, stoliki kawowe, fotele wiszące. Popularność mebli tego typu wynika z ich budowy: projektanci stosują trwałe materiały, wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Atutem tych mebli jest również szeroki wybór kolorystyczny. 

Jak urządzić taras w cieniu?

Zacienienie miejsca wypoczynkowego jest bardzo ważne – jak urządzić taras skandynawski, aby był odpowiednio zacieniony? W tym wypadku rekomendowane są nowoczesne pergole ogrodowe, wykonane z lekkich konstrukcji modułowych. Na ich szczycie znajduje się funkcjonalny dach, którego listwy obracają się wokół własnej osi. Użytkownik sam ustala ich pozycję. 

Comments are closed.