Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują kierowcom szeroki wybór ubezpieczeń mających zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy. Z jakich polis mogą skorzystać kierowcy? Które z nich trzeba, a które można wykupić? Sprawdź!

OC – podstawowe zabezpieczenie

Polisa OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest podstawowym ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym przede wszystkim uczestników ruchu, którzy mogą zostać poszkodowani przez Ciebie w kolizji. Jeśli na skutek Twojego błędu samochód  innego kierowcy zostanie uszkodzony, nie będziesz musiał ponosić kosztów naprawy – likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel. Co ważne, ubezpieczeniem OC musi być objęty każdy zarejestrowany samochód (nawet nieużywany pojazd stojący w garażu). Niedopełnienie tego obowiązku oznacza konieczność zapłacenia wysokich kar.

AC – dodatkowa ochrona

Znaczna część kierowców, szczególnie tych jeżdżących kosztownymi wozami i spędzających w trasie znaczną część czasu, decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie w postaci autocasco. AC jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem chroniącym pojazd i jego wyposażenie przed kradzieżą oraz zniszczeniem i uszkodzeniem na skutek zdarzeń losowych, działania osób trzecich i sił natury. Zakres ubezpieczenia nie jest stały dla wszystkich ofert i zależy od preferencji kupującego oraz warunków proponowanych przez towarzystwo. 

Assistance dla większej pewności w trasie

Lubisz podróżować samochodem? W takim razie z pewnością korzystne będzie dla Ciebie kupno ubezpieczenia assistance. Dzięki polisie możesz liczyć na konkretną pomoc techniczną w przypadku awarii samochodu, pękniętej opony czy nawet braku paliwa. Na stronie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

Comments are closed.